ZAPUŠTĚNÉ BAZÉNY OSTRAVA

Bazena.cz - zapuštěné bazény na klíč za nejlepší ceny

   Bazény lze rozdělit zejména na dvě základní skupiny. A to na bazény nadzemní a na bazény zapuštěné do země.

Nadzemní bazény

Nadzemní bazény jsou základním a nejlevnějším řešením, nicméně nelze je porovnávat s kvalitními zapuštěnými bazény. Ale i tento typ bazénu je nutno usadit na předem upravený srovnaný terén a nainstalovat základní příslušenství, pro správnou funkčnost bazénu. Proto nabízíme službu kompletního  zprovoznění nadzemního bazénu. Zákazník tak nemá žádnou starost. Předáme napuštěný bazén včetně chemické úpravy vody. Tedy plně připraven k použití. A to dokonce i v případě, že zákazník nebude mít k dispozici žádný zdroj vody k napuštění bazénu. Vodu můžeme téměř kdekoliv dopravit vlastní cisternou a bazén takto napustit. 

Zapuštěné bazény - bazény do země

Jedná se o plnohodnotné bazény, které lze osadit nejrůznějšími doplňky a zastřešením. Vyrábí se s různých materiálů a lze vyrobit téměř jakýkoliv tvar i velikost, dle přání zákazníka. Vždy je nutná kvalitní stavební příprava a dodržení technologických postupů stavby. Chybný postup nebo špatně zvolený materiál může způsobit vysoké finanční ztráty.

Je nutné také zvolit vhodné místo a to i s ohledem na hydrogeologickou situaci terénu určeného pro stavbu.

Pro naše zákazníky zajišťujeme kompletní služby od projekce přes dodávku, montáž, zaškolení, záruční i pozáruční servis. 

Pomůžeme Vám s

 • výběrem vhodného typu a tvaru bazénu
 • návrhem bazénové technologie
 • materiálovým provedením Vašeho bazénu
 • návrhem designu bazénu
 • umístěním filtrace
 • výběrem protiproudu a ostatních bazénových atrakcí
 • úsporou financí spočívající ve správné volbě materiálů a technologií
 • návrhem ohřevu bazénové vody
 • s nejvhodnějším typem zakrytí či zastřešení bazénu
 • rekonstrukcí stávajícího bazénu

Projektová dokumentace

V projekční činnosti soukromých i veřejných provozů máme mnohaleté zkušenosti. Projektová dokumentace je důležitou součástí každého díla jak ve fázi realizace, tak i pro získání důležitých informací při budoucí možné rekonstrukci či modernizaci. Zabýváme se projekcí technologie bazénů a

Zhotovujeme projektové dokumentace:

pro územní rozhodnutí
pro stavební povolení
pro provedení stavby
pro stavební připravenost


U bazénu je důležité zvolení místa v závislosti na využívání bazénu v různých ročních období. Bazény z tohoto hlediska dělíme na venkovní a vnitřní.

Zahradní bazény

Zahradní bazén je nejjednodušším řešením pro koupání ve vlastním bazénu. Jeho využití je však pouze v letních měsících, v závislosti na počasí. Možnost koupání ve venkovním bazénu se dá sice prodloužit použitím ohřevu vody a zastřešení, ale ani tento způsob neumožňuje celoroční využití bazénu.

Vnitřní bazény

Vnitřní bazén je finančně i technologicky náročnější, ale možnost celoročního provozu vynahradí tyto náklady. Pokud máte v plánu vnitřní bazén, konzultujte jeho umístění již při návrhu domu. Odborníci společnosti BAZENA Vám rádi poradí.

Bazény dále dělíme dle typu provozu na:

Veřejné bazény

Hotelové bazény

Rodinné bazény

Bazény podle typu provozu se od sebe liší především podle hygienických norem stanovené pro jednotlivé typy bazénů. Veřejné a hotelové bazény musejí podléhat vyhlášce Ministerstva zdravotnictví č. 238-2011 Sb.


Podle druhu použitého materiálu k výrobě bazénu dělíme na tyto skupiny:

LAMINÁTOVÉ BAZÉNY (polyesterové)

Bazén ze sklolaminátu, jinak známý jako hotový bazén, je ideální pro ty z vás, kteří chtějí rychle a minimálně invazním způsobem realizovat svůj sen o koupališti. Laminátové bazény jsou ideální pro rodinné využití. Laminátové bazény jsou zdaleka nejlepší možností pro náročné klienty, kteří chtějí rychle realizovat plánovanou investici. Nabízíme laminátové bazény přizpůsobené Vašim představám a požadavkům. Ve velmi krátkém čase si můžete vytvořit před domem velmi příjemný a atraktivní rodinný bazén.


www.bazena.cz
www.bazena.cz

 PLASTOVÉ BAZÉNY (polypropylenové)


Pro ty z vás, kteří mají vlastní představu o tvaru a velikosti bazénu, ale nemají čas a touhu investovat do betonového bazénu, máme alternativu - plastový bazén! Technologie plastového bazénu je extrémně odolná, vizuálně přitažlivá a nejdůležitější je relativně levné řešení. Bazény vyrobené v této technologii mohou být použity jako krytý bazén i venkovní bazén. Při výběru tvarů, rozměrů a barev je pouze na naši fantazii, co vybereme.


www.bazena.cz
www.bazena.cz

KERAMICKÉ BAZÉNY


Pořízení keramického bazénu je finančně i technologicky velmi náročné. Je to bazén pro náročného zákazníka s velmi dlouhou životností a vysokým komfortem. Přípravné stavební práce musí být velmi přesně provedeny, zvláštní důraz je třeba dát na dokonalou hydroizolaci dna, stěn a zvláště rohových spojů. Jakékoliv rovinné a úhlové odchylky jsou na keramickém nebo skleněném obkladu vidět. Nejvhodnější je pro vnitřní rodinné a veřejné bazény. Velký výběr z různých druhů materiálů a barev umožní bazén dobře přizpůsobit okolnímu prostředí a architektonickému řešení interiéru.

www.bazena.cz
www.bazena.cz


 FÓLIOVÉ BAZÉNY - BETONOVÉ BAZÉNY

Nejrozšířenějším typem bazénů jsou betonové bazény z kvalitních bazénových fólii. Je to velmi vhodné řešení z pohledu kvality a ceny. Při této technologii nejste limitován ani tvarem ani velikostí bazénů. Fólie jsou dostupné v široké škále barev a vzorů, jsou dostatečně odolné vůči opotřebení a klimatickým podmínkám, nenáročné na údržbu a příjemně na dotek. Používáme bazénové fólie tloušťky 1,5 mm vyztužené vysokopevnostní mřížkou, které jsou UV stabilizované - vyznačují se barevnou stálostí. Jejich záruka je 10 let a životnost 25 až 30 let. Rekonstrukce a opravy jsou jednoduché a ekonomicky nenáročné. Fóliové bazény mohou být zcela nebo částečně zapuštěné pod úroveň terénu. Velkou výhodou je, že tělesa bazénů jsou vhodné i pro kopcovité a svažité terény. při realizaci na svahu může být v úrovni terénu - terasy například pouze jedna stěna bazénu a další tři jsou nad terénem. Konstrukce fóliového bazénu vyžaduje zhotovit železobetonové těleso bazénu. dno bazénu tvoří základová betonová deska a stěny bazénu mohou být zhotoveny z betonových tvárnic DT nebo z litého betonu pomocí bednění. Do tohoto tělesa se osadí bazénové komponenty a prvky, následně se zhotoví fóliová výstelka tělesa a zkompletuje se bazénová technologie v technologické místnosti. Samozřejmostí je, že ke každému objednanému bazénu dodáváme technologický projekt a výkresy podle požadované bazénové technologie, velikosti a tvaru bazénu.


www.bazena.cz
www.bazena.cz


NEREZOVÉ BAZÉNY

Nerezové bazény jsou z hlediska počáteční investice zřejmě nejdražší variantou a jsou pokládány za luxusní řešení, nabízí však v porovnání s ostatními povrchy řadu výhod. Jednoznačně nejdelší životnost v řádu desítek let, prakticky nulové dodatečné náklady a snadná údržba, to vše za dodržení vysokého hygienického standardu minimalizuje provozní náklady a zvyšuje návratnost počáteční investice. Vysoce hladký povrch včetně rozleštěných svárů zabraňuje usazování mikroorganismů a usnadňuje tak úpravu vody i při velkém zatížení bazénu. Nerezové provedení bazénové vany umožňuje rovněž dodatečné vestavby nejrůznějších atrakcí, aniž by bylo nutné nějak významně stavebně zasahovat do původní konstrukce.
Při rekonstrukci pomocí nerezu lze navíc využít původní bazénovou vanu včetně obkladu a ušetří se tak za bourací práce. Významnou úsporou při novostavbě je pak samonosná konstrukce nerezové vany s bočními vzpěrami, kdy není nutné betonovat stěny bazénu. Při započítání všech těchto aspektů pak nemusí být nerezové provedení příliš finančně náročnější než běžný bazén s obkladem, i když obecně se uvádí navýšení ceny o 20 - 30 %. Při kalkulaci však u nerezového bazénu hraje velkou roli navržená rozmanitost a tvar bazénu, zejména oblé a kulaté tvary mohou vzhledem k náročnosti na zakázkovou výrobu jednotlivých prvků poněkud celou realizaci prodražit. V zásadě platí, že náklady na nerezové provedení jsou téměř srovnatelné s luxusními bazény v keramickém obkladu u stavby pravoúhlého plaveckého bazénu. Na druhou stranu je zde z principu konstrukce dána maximální variabilita a z nerezové oceli je prakticky možné vytvořit libovolné tvary a aplikace, což zajistí jedinečnost a originalitu každé realizace.
V současné době byl odstraněn i poslední handicap nerezových bazénů a sice barevnost materiálu a s tím související pohledový dojem z bazénu. Pomocí nejnovější technologie je možné na nerezový povrch nanášet speciální, chemicky i mechanicky odolnou barevnou vrstvu, která umožní zatraktivnit nerezový povrch zejména u dětských bazénů pomocí barevných aplikací nebo třeba propagovat logem investora či inzerenta.

www.bazena.cz
www.bazena.cz


PÉČE O BAZÉN

Abyste v bazénu udrželi křišťálově čistou vodu během celé sezóny je nutné se o ni patřičně starat. Není to nic komplikované. Vodu v bazénu znečišťují nejen vždy viditelné, hrubé nečistoty jako např. listí, tráva, hmyz ... Tyto nečistoty snadno odstraníte pomocí síťky, vodního vysavače nebo pískové filtrace. Nebezpečnější jsou organické znečištění vody bakteriemi, viry, mikroorganismy, které jsou nebezpečné pro vaše zdraví. Tyto dokáže zlikvidovat bazénová chemie.

Několik rad, jak udržet stále kvalitní čistou, zdravotně nezávadnou vodu v bazénu:

 • Před vstupem do bazénu si očistěte nohy, řešením je bazénová sprcha, poslouží i vanička.
 • Zajistěte, aby denně bylo zapnuto filtrační zařízení.
 • Udržujte správnou hodnotu pH, ideální stav pH je 7,2 - 7,6.
 • Nezapomínejte na kontrolu tvrdosti vody.
 • Běžně chlórujte a dezinfikujte - existuje na to potřebná chemie, předejdete tak rozmnožování mikroorganismů, bakterií a řas.
 • Nezapomínejte na čištění dna a boků.
 • Na bazén si pořiďte překrytí, dočasným řešením je použití solární plachty.
 • Voda v bazénu se dá ošetřit i bez používání velkého množství chemie. A to pomocí solonizační jednotky (slaná voda) 


JARNÍ ZPROVOZNĚNÍ BAZÉNU

Vyberte z bazénu dilatační plováky nebo PET lahve, pokud jste použili jako náhradu za plováky a odstraňte hrubé nečistoty pomocí síťky.

Zavřete všechny ventily technologie a začněte napouštět vodu do bazénu.

Namontujte čerpadla a ostatní technologii. Před jejich samotnou montáží zkontrolujte čistotu dosazovacích ploch drážek šroubení. Všechny šroubení utahujte opatrně, aby nedošlo k jejich mechanickému poškození.

Můžete otevřít ventily a po zavodnění nezapomeňte zkontrolovat těsnost spojů, aby nedocházelo k úniku bazénové vody.

Před spuštěním čerpadla přepněte funkci šesticestného ventilu do polohy "filtrace". Je nutné zkontrolovat skimmer - umístění košíku a jeho čistotu. Také zkontrolujte vlasový filtr oběhového čerpadla, ten musí být rovněž zcela čistý.

Nyní můžete zapnout čerpadla. Přesvědčte se o těsnosti všech demontovatelných spojů.

Pokud je váš bazén vybaven protiproudem je třeba zkontrolovat těsnost všech spojů i ovládacích prvků. Odzkoušejte elektropneumatické ovládání - tlačítko. Tlačítko musí čerpadlo protiproudu zapnout / vypnout.

DŮLEŽITÉ !

Je třeba provádět týdenní kontrolu těsnosti všech spojů v technologické místnosti. Následné problémy s únikem vody do prostoru technologie by mohly vést ke zcela zbytečným problémům.


ZAZIMOVÁNÍ BAZÉNU

Bazén doporučujeme zazimovat když teplota bazénové vody klesne pod 10 ° C. Tehdy se ve vodě snižují procesy množení bakterií, řas a mikroorganismů.

 • Z bazénové vody odstraňte hrubé nečistoty pomocí síťky a vysavače.
 • Zkontrolujte Ph ve vodě, doporučujeme provést šokovou dezinfekci.
 • Vyčistěte filtry.
 • Snižte hladinu vody cca 10 cm pod trysky.
 • Vypusťte vodu z potrubí, technologie a z filtrační jednotky.
 • Kulové ventily nechte otevřené, šesticestný ventil otočte do mezipolohy.
 • Demontujte čerpadlo filtrace a včetně čerpadla protiproudu uložte na suchém místě chráněném před mrazem.
 • Uzavřete vtokové trysky uzávěry.
 • Očistěte stěny bazénu nad i pod hladinou, pomůže vám k tomu určený chemický přípravek.
 • Do vody aplikujte zazimovací přípravek, který zabrání usazení vápníku na stěnách bazénu a působí také proti tvorbě řas a bakterií.
 • Vyjměte žebřík a vyčištěn ho uložte na suché místo.
 • Do bazénu vložte dilatační plováky pro eliminaci tlaku ledu nebo jako náhradu můžete použít PET láhve částečně naplněné pískem.
 • Bazén zakryjte zazimovací plachtou.